Terapie naturalne

Akupunktura to metoda pochodząca z tradycyjnej medycyny chińskiej, polegająca na aplikowaniu odpowiednich igieł w określone punkty akupunkturowe na ciele. Zabieg ten poprawia krążenie krwi, łagodzi ból, redukuje stres i wspomaga regenerację organizmu.

Moksa to starożytna chińska technika leczenia, polegająca na ogrzaniu punktów akupunkturowych przy użyciu specjalnych ziół. Ten zabieg pobudza krążenie krwi, redukuje ból i poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego.

Bańka lekarska to metoda, która polega na użyciu baniek, które są stawiane na ciele w celu stymulacji krążenia krwi i redukcji napięcia mięśniowego. Zabieg ten pomaga również w usuwaniu toksyn z organizmu.

Bioenergoterapia to terapia, która wykorzystuje energię w celu leczenia różnych chorób i dolegliwości. Pomaga w balansowaniu energetycznym organizmu i poprawie ogólnego samopoczucia.

Hirudoterapia to naturalna metoda leczenia, polegająca na umieszczaniu pijawek na skórze pacjenta w odpowiednich miejscach. Podczas zabiegu pijawka pobiera krew, oraz wprowadza hirudozwiązki działające min. na układ krążenia, zmniejsza obrzęki, łagodzi bóle, usuwa toksyny z organizmu i wpływa pozytywnie na stan zdrowia. Zabieg hirudoterapii polecany jest w przypadku wielu schorzeń, takich jak bóle stawów, migreny, choroby krążenia, żylaki, a także w przypadku problemów z układem pokarmowym i układem nerwowym. Hirudoterapia może być również stosowana w kosmetologii, np. w leczeniu trądziku, cellulitu i innych problemów skórnych. Zabieg poprzedzony jest  konsultacją lekarską z dokładną ocenią stanu zdrowia i zaplanowanie planu leczeni. Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga znieczulenia.

Larwoterapia, biochirurgia, to metoda terapeutycznego oczyszczania ran, polegająca na wprowadzeniu do nich żywych, sterylnych larw much. Jej celem jest usunięcie w jak największym stopniu zainfekowanej i martwej tkanki, co znacząco przyspiesza proces gojenia się ran.

Masaż 

Masaż Lomi Lomi nui - tradycyjny hawajski masaż, który działa kojąco na ciało i umysł, wykorzystujący dłonie, przedramiona oraz techniki oddechowe. Ten niezwykły masaż przynosi uczucie wewnętrznego spokoju i równowagi.

Masaż gorącymi kamieniami - zabieg, który wykorzystuje ciepłe kamienie do rozluźnienia mięśni i poprawy krążenia krwi. Gorące kamienie wprowadzają w stan głębokiego relaksu i odprężenia.

Masaż klasyczny - klasyczny masaż całego ciała, który skupia się na rozluźnieniu mięśni i poprawie krążenia krwi. Ten popularny zabieg relaksacyjny jest idealny dla osób chcących złagodzić napięcie mięśni i poprawić samopoczucie.

Masaż bańką - zabieg wykorzystujący specjalne bańki do stymulowania krążenia krwi i usuwania toksyn z organizmu. Masaż bańką działa również na poprawę elastyczności skóry i redukcję cellulitu.

Masaż aromaterapeutyczny - masaż wykorzystujący olejki eteryczne o właściwościach relaksujących, pobudzających lub łagodzących ból. Ten wyjątkowy zabieg poprawia nastrój i wprowadza w stan głębokiego odprężenia.

Joga 

siesta.yoga. Joga głębokiego relaksu z minimalnym dodatkiem bodźców zewnętrznych, takich jak dźwięk i dotyk. Zajęcia są rozwinięciem metody Restorative yoga wg Judith Hanson Lasater. Jest to praktyka polegająca na dopasowaniu podłoża do ciała w sposób pozwalający układowi nerwowemu na przełączenie w stan odpoczynku. Na zajęciach jogi restoratywnej stosuje się wiele akcesoriów pomocniczych (wałki, koce, klocki, paski, obciążniki, krzesła, opaski na oczy…). Celem jest stworzenie otoczenia dopasowanego do indywidualnych potrzeb danej osoby, a tym samym osiągnięcie regenerującego efektu.

https://www.restorativeclub.com/o-jodze-multipotencjalnej/


Joga akademicka jest systemem aktywności prozdrowotnej opartym na ćwiczeniach fizycznych hatha jogi oraz technikach relaksacyjnych.

Celem jogi akademickiej jest utrzymanie oraz poprawa zdrowia psychofizycznego człowieka. Metody wykorzystywane w jodze akademickiej są potwierdzone naukowo, w szczególności oparte są o naukę o rekreacji ruchowej.

Joga w chorobach onkologicznych i przewlekłych